www.aracdegerkaybi.net

www.aracdegerkaybi.net

ÖLÜMLÜ TRAFİK KAZALARI

Trafik kazalarından dolayı açılan davaların hukuki temeli genel olarak haksız fiil olduğundan, kusuru ile kazaya sebep olan kişilerden ve kusurlu araçların trafik sigorta şirketinden zararın tazmini mümkündür.  www.aracdegerkaybi.net

Maddi hasarlı trafik kazalarından kötüsü şüphesiz ki yaralanma ya da can kaybı ile sonuçlanan kazalardır.

Ölümlü / Yaralanmalı trafik kazalarında yaralanan kişinin kendisi yada hayatını kaybeden kişinin mirasçıları/destek olduğu şahıslar uğradıkları zararın telafisi amacıyla kusurlu taraftan kusur ile orantılı olmak kaydı ile tazminat isteme hakkına sahiptirler.

Ölüm ile sonuçlanan trafik kazalarında, kusurlu taraftan talep edilebilecek maddi tazminat kapsamındaki kalemler; 
• Ölenin desteğinden yoksun kalma tazminatı, www.aracdegerkaybi.net
• Ölüm anına dek yapılan hastane ve tedavi masrafları 
• Ölüm anına dek oluşan gelir kaybı 
• Cenaze ve defin masrafları 
• Bunların yanında aracın uğradığı zarardır.

Ölenin yakınları ayrıca ölüm nedeniyle duyulan acı elem ve üzüntü nedeniyle manevi tazminat talep edebilirler.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Tazminat hukuku, ve özellikle ölüm nedeniyle maddi ve manevi tazminat talepleri ayrıntılı bir hesaplama ve özel bir uzmanlık gerektiren bir alandır. Bazı sigorta şirketlerinin uygulamada mağdurlara ödeme yapmayı geciktirdiği , uzlaşma adı altında gerçekte hak edilen tazminat tutarın çok daha altında tutarlar ödedikleri, temini çok zor belgeler talep ederek mağdur yakınlarını bir kez daha mağdur ettiği bilinmektedir. Bu nedenle; Siz veya bir yakınınız ölümlü trafik kazası sonucu kayıp yaşadıysanız, mutlaka ücretsiz danışma hattımızı arayın, ya da sizi aramamız için iletişim formumuzu doldurun. Uzmanlarımız konu ile ilgilenecek, acı kaybınız sonucu uğradığınız maddi – manevi tazminat haklarınızın takibini sizin adınıza yapacaktır.www.aracdegerkaybi.net

Reklamlar

www.aracdegerkaybi.net” üzerine 9 yorum

 1. ARAÇ DEĞER KAYBI

  Trafik kazalarında zarar gören motorlu araçlar, onarılmasına karşın ikinci el piyasa değerinin azalması nedeniyle değer kaybına uğrar.Araç, onarılmakla istenilen şekilde eski hale getirilmiş olsa da; hasar nedeniyle ekonomik değerinde bir azalma olur.Yani araç istenilen şekilde tamir edilmiş olsa da artık ne araç sahibi ne de piyasa o araca çarpılmadan önceki değerini veremez.

 2. NE YAPIYORUZ?

  Aracınızın değer kaybının tespiti için Kara araçları alanında faaliyet gösteren sigorta eksperleri ve trafik kazalarına bağlı tazminat talepleri konusunda uzman avukatlar ile çalışıyor ve danışmanlık hizmeti sunuyoruz.

  Üstelik hiçbir ücret almadan! http://www.arabadegerkaybi.com

 3. KAZANÇ KAYBI / İKAME ARAÇ BEDELİ

  Trafik kazasında mağdur araç sahibinin değer kaybı tazmini istemi beraberinde kazanç kaybı/ikame araç bedeli konusunu da gündeme getirir.

  İkame araç bedeli: Kaza nedeni ile aracın onarım gördüğü süreçte kullanılamaması nedeni ile uğranılan bir diğer maddi kayıptır.http://www.arabadegerkaybidavasi.com

 4. GEÇİCİ İŞ GÖREMEZLİK TAZMİNATI

  Kaza geçiren kişinin kalıcı sakatlık değil, fakat bir süre tedavi görmesi nedeniyle çalışamaması durumunda geçici iş göremezlik tazminatı hakkı doğar. Bu hakka çalışan kişilerin yanında, ücretli çalışan olmasa da, evde işlerini yapamayan ev hanımı, okuldan geri kalıp sınıf tekrarı yapmak durumunda kalan öğrenciler de sahiptir. http://www.aracdegerkaybihesabi.com

 5. DESTEKTEN YOKSUN KALMA TAZMİNATI

  Destek terimi; bir başkasının/başkalarının geçiminin kısmen veya tamamen karşılanması ve ya ileride geçiminin sağlaması kuvvetle olası durumu ifade etmektedir. Yani desteklenen kişiye fiili bir yardımda bulunulması, bakılması veya ileride bakılma ihtimalinin kuvvetle muhtemel olması yeterlidir.

  Destekten yoksun kalanlar kimdir?
  • Çocuklarını kaybeden anne baba, çocuğun ileride iş sahibi olup kendilerine maddi destek sağlayacakları düşünülerek hak sahibidir.
  • Nişanlısını kaybeden bir kadın, evlilikten sonra kendisine bakacağı düşünülerek hak sahibidir.
  • Hayatını kaybeden hali hazırda evli ve iş sahibi bir erişkin ise, aynı sebeplerle fiilen destekte bulunduğu anne – baba, çalışmayan kardeş, eş ve çocuklar hak sahibi kimselerdir.

  Destekten yoksun kalma tazminatı hakkına sahip kişiler bu sayılanlarla sınırlı olmayıp örneklendirme yapılmıştır. Detaylı bilgi için lütfen arayınız.

  Zamanaşımı : Karayolları Trafik Kanunu 109/2 maddesi gereğince uzamış ceza zamanaşımı hükümleri uygulanır. Bu nedenle ölümlü kazalarda zamanaşımı süresi 15 YILdır.

  Destekten yoksun kalma tazminatı hesaplanırken birçok farklı etken birlikte değerlendirilir. Bu nedenle detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişimize geçin ücretsiz danışmanlık hizmetimizden yararlanınız. Mağdur yakınlarınızı yasal hakları konusunda bilgilendiriniz.

  Uzmanlarımız konu ile ilgilenecek, acı kaybınız sonucu uğradığınız maddi – manevi tazminat haklarınızın takibini sizin adınıza yapacaktır http://www.aracdegerkaybisigorta.com

 6. GÜVENCE HESABI (TRAFİK GARANTİ SİGORTASI)

  Yasak olmasına rağmen Zorunlu Mali Mesuliyet (Trafik) sigortasını yaptırmadan trafiğe çıkan ve kazalara sebep olan araçların verdiği zararlar nedeni ile 3.şahısların mağdur olmasını engellemek için güvence hesabı kurulmuştur. Böylece, ZMMS (Trafik Sigortası) olmayan araçların yol açtığı kazalar nedeniyle mağdur olan 3. Kişilerin zararları Güvence Hesabı tarafından karşılanmaktadır.

  Güvence Hesabının Kapsamı ve Başvurulacak Haller:
  • Kusurlu aracın tespit edilemediği hallerde kişilerin bedensel zararları için,
  • Kaza tarihinde trafik sigortası olmayan kusurlu aracın neden olduğu bedensel zararlar için,
  • Sigorta şirketinin ruhsatının iptali ya da iflası halinde ödenmeyen bedensel zararlar için,
  • Çalınmış aracın sebep olduğu kazalarda, yani araç sahibinin sorumlu tutulmadığı hallerde oluşan bedensel zararlar için,
  • Yeşil Kart Sigortası uygulamaları gereğince Türkiye Motorlu Taşıt Bürosu tarafından yapılacak ödemeler için başvuru yapılabilir. http://www.kazasonrasidegerkaybi.com

 7. YEŞİL KART SİGORTASI

  Yeşil Kart Sigortası ile; ülkeler arasında seyahat eden motorlu taşıt kullanıcılarının, seyahat ettikleri ülkelerde neden oldukları kazaların nedeni ile zarar görenler korunmaktadır.
  Örneğin ülkemizde yabancı plakalı bir aracın sebep olduğu kaza nedeni ile başvuru Yeşil Kart Sigortası gereğince Türkiye Motorlu Taşıt Bürosu tarafından yapılmaktadır.
  Ülkemize giriş yapan araçların Yeşil Kart Sigortası yoksa, Trafik sigortası yapılması zorunludur.

  Şirketimiz tarafından yabancı plakalı araçların sebep olduğu kazalarda mağdur olan kişilerin tazminat taleplerine ilişkin işlemler takip edilerek en kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır.

  Siz de 2 yıl içerisinde yabancı plakalı araç mağduru olduysanız hemen iletişime geçip ücretsiz danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz. http://www.otodegerkaybi.com

 8. YEŞİL KART SİGORTASI

  Yeşil Kart Sigortası ile; ülkeler arasında seyahat eden motorlu taşıt kullanıcılarının, seyahat ettikleri ülkelerde neden oldukları kazaların nedeni ile zarar görenler korunmaktadır.
  Örneğin ülkemizde yabancı plakalı bir aracın sebep olduğu kaza nedeni ile başvuru Yeşil Kart Sigortası gereğince Türkiye Motorlu Taşıt Bürosu tarafından yapılmaktadır.
  Ülkemize giriş yapan araçların Yeşil Kart Sigortası yoksa, Trafik sigortası yapılması zorunludur.

  Şirketimiz tarafından yabancı plakalı araçların sebep olduğu kazalarda mağdur olan kişilerin tazminat taleplerine ilişkin işlemler takip edilerek en kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır.

  Siz de 2 yıl içerisinde yabancı plakalı araç mağduru olduysanız hemen iletişime geçip ücretsiz danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s